Current - server pro up2date

Current server byl zastaven. Red Hat network (kterou current využívá) už není (Red Hat Linux 9 přestal být podporován), takže není důvod current dále provozovat. Pro starší systémy použijte YUM nebo APT nad repository z Fedora Legacy, pro novější přímo YUM pro Fedoru.
Server www.linux.cz nyní můžete použít pro aktualizaci svých strojů s Red Hat Linuxem. Je zde k dispozici systém current, který může sloužit jako server pro aktualizační software up2date v Red Hat Linuxu. Použití této služby je zdarma pro libovolný počet strojů. Některé jiné servery pro up2date mohou být omezeny například na jeden stroj zdarma pro danou instituci.

Jak na Fedora Core?

Tento text se týká pouze Red Hat Linuxu. Pokud chcete podobnou službu pro Fedora Core, čtěte prosím návod na přístup k YUM repository.

Jak zprovoznit up2date?

Automatickou aktualizaci balíčků na svých strojích proti serveru current na www.linux.cz zprovozníte následujícím postupem. Prosím držte se tohoto postupu, jinak nastavení nemusí fungovat.

Upozornění

Tato služba je poskytována serverem www.linux.cz bez jakékoli záruky - aktualizací balíčku se může změnit funkčnost vašeho systému (zejména se může stát bezpečnější, ale mohou zde být i vedlejší efekty). Služba není poskytována firmou Red Hat, Inc. a nemá nic společného (kromě alespoň částečné funkcionality, jak doufáme) se službou Red Hat Network.

Odkazy