CZLUG  

Mandrake 8.0

Pasadena - 19. duben 2001 - Firma MandrakeSoft oznamuje, že je nyní dostupná prostřednictvím různých Internetových serverů nová verze Mandrake-Linux 8.0. S touto novou verzí MandrakeSoft potvrzuje závazek přinášet co možná nejvíce kompletní, výkonnou a uživatelsky přívětivou instalaci operačního systému Linux.

Na základě dobrých obchodních výsledků a ve spolupráci s Pearson Group bude nová verze dostupná u všech prodejců v polovině května ve třech edicích.

Linux-Mandrake Standard Edition 8.0: Linux pro lidi

Ideální pro začátečníky i pro pokročilé uživatele, obsahující všechny potřebné nátroje pro pracovní stanici i serverové použití.

Linux-Mandrake PowerPack Edition 8.0: Síla Linuxu

Tento balík, založený na oceňovaném systému Linux-Mandrake, obsahuje nejlepší dostupné Open Source a komerční programy. Powerpack 8.0 je ideální pro nasazení jako stanice či server právě pro svou jednoduchost a bezpečnost.

Linux-Mandrake ProSuite Edition 8.0: Podnikové řešení na Linuxu

Tato editace je vhodná pro malé a střední firmy, je speciálně sestavena tak, aby obsahovala všechny nezbytné nástroje a aplikace vyžadované v informačních technologiích. Rozšířená podpora pro podniky, výkonné nástroje pro práci jsou ideální pro nasazení jako stabilní a zabezpečené servery.

Uživatelé také mohou využít nové online technické podpory MandrakeExpert. http://www.mandrakeexpert.com

Frederic Bastok, spoluzakladatel firmy MandrakeSoft říká: "Jsme velmi pyšní na naši novou distribuci. Nejenom že je uživatelsky přívětivá, výkonná, ale obsahuje více jak 2300 balíčků včetně kompletního kancelářského balíku StarOffice kompatibilního s formáty MS Office a také IBM Via Voice, nejrozšířenější sotware pro rozpoznávání řeči."
"Opět podle nejčistší Open Source tradice je naše distribuce včetně našeho kódu přístupná přes WWW volně ke stažení. Pokračujeme podle hesla 'release soon, release early', inspirovaného od Erica S. Raymonda. Tento postup, kdy je distribuce dostupná na Webu volně ke stažení dříve, než je dostupná v prodejní síti, je vyjádřením poděkování velkému množství vývojářů a beta testerů, kteří se na tomto skvělém projektu podíleli."

Nejlepší grafická rozhraní

MandrakeSoft pokračuje ve svém slibu vytvořit a nabídnout uživatelům takovou distribuci, která je jednoduchá v používání, je plně grafická a tím je vhodná jak pro začátečníky tak i pro pokročilé uživatele.

Verze 8.0 obsahuje všechna nejlepší grafická rozhraní ve svých posledních verzích, včetně KDE 2.1.1, obsahující mnohá vylepšení oproti verzi 2.0 a opravy chyb z verze 2.1. Nejvíce nových vylepšení je v programu Konqueror - víceúčelovém souborovém správci a prohlížeči WWW stránek, v programu Kmail - programu na elektronickou poštu, ve správci úloh a dalších programech. GNOME 1.4, Nautilus a Evolution. Gnome prostředí nyní obsahuje Nautilus, nového správce souborů. Evolution 0.9 je kompletní groupwarový balík umožňující zpracovat poštu, kontakty a schůzky v jednotném prostředí.

3D Hardwarová akcelerace

Je automaticky detekováno a správně nastaveno velké množství grafických karet a 3D akcelerátorů, jako je Matrox G200/G400, Voodoo III/V/Banshee, Intel i810 & i815, ATI Rage 128/Pro, 3D Rage XL/EC, 3D Rage LT, Nvidia, GeForce I, II...

Efektivní a jednoduchá instalace

Uživatelsky přívětivá instalace umožňuje nainstalovat mnoho konfiguračních nástrojů. Linux-Mandrake 8.0 nabízí novou metodu OEM instalace, která vyžaduje minimální zásahy a dovoluje nainstalovat operační systém na více počítače během několika minut.

Linux-Mandrake také obsahuje poslední verzi instalačního programu DrakX, který je hodnocen jako nejlepší instalační nástroj.

Systém - jádro 2.4 a XFree86

Výchozím jádrem pro Linux-Mandrake 8.0 je jádro 2.4.3. Mimo nových vlastností, jako je lepší podpora USB zařízení, lepší SMP (Symetric MulitProcessing Support), obsahuje přepracovanou IP a firewalovou část a podporu 64 GB paměti. Distribuce obsahuje také jádro řady 2.2 společně s XFree86 verze 4.0.3, podporující poslední grafické karty.

Správce RPM (RPM 4.0) je kompatibilní se všemi balíčky vytvořenými pro distribuci RedHat, včetně té poslední poslední.

Pro snažší a vylepšený výběr balíčků jsou všechny nástroje v distribuci Linux-Mandrake 8.0 centralizovány a jednotného konfiguračního centra. Potřeba konfigurace sítě či tiskárny je takto díky centrálnímu konfiguračnímu nástroji velmi jednoduchá.

Vývoj

Distribuce obsahuje mnoho vývojových nástrojů, včetně Kdevelop, Glade, GCC 2.96, Glibc 2.2.2, Qt...

Podpora hardware

MandrakeSoft je známá jako firma, jejíž distribuce podporuje nejnovější hardware. Hardrake nabízí velmi široké spektrum podporovaného hardware na základě nejnovějšího jádra, ovladačů a záplat.

Důkladné a výkonné serverové řešení

Verze ProSuite zahrnuje výkonné serverové nástroje se všemi bezpečnostními aktualizacemi, poskytované v rekordním čase. Mezi tyto programy patří optimalizovaná verze webového serveru Apache, pro vývoj webových aplikací, POP3 a SMTP servery a výběr z nejlepších databázových serverů. Dále je daná síť zabezpečena prostřednictvím firewalu a routeru, ochrana je optimalizovaná díky novým vlastnostem jádra 2.4.3 a za pomoci řady velmi snadno použitelných konfiguračních nástrojů.

Hry

Distribuce obsahuje různé 2D a 3D hry jako je Pingus, Clanbomber, Nil, Trophy, Chromium, Tuxracer, Bzglag, Gltron, Cannon Smash, Tuxkart. Ve verzích Powerpack a Pro Suite je také Flight gear, letecký simulátor s velmi reliastickým letovými vlastnostmi.

Nejnovější dostupné programy

Široká nabídka programů pokrývá potřeby všech uživatelů, od začátečníků po profesionály, jako např. GIMP, Mozilla, Gnapster, Konqueror, Kmail, Kdevelop, Nautilus, Evolution, Sun StarOffice 5.2, IBM ViaVoice v plné verzi Acrobat Reader, Flash, Netscape, Java 2, Real Player 8.0 a další.

ABOUT MANDRAKESOFT

Mandrakesoft provides a trusted interface between users of information technology and open technologists. The company offers customers in the small office, home office (SoHo), small and medium size enterprise, government and educational sectors a set of GNU Linux and Open-Source software and related services, user-friendly and highly competitive information technologies at a very attractive total cost of ownership. In addition, Mandrakesoft offers technologists committed to open software and courseware a trusted channel to offer their services.

The company has technologists in over 20 countries, and has received funding from major banks and venture capital institutions, including Azeo Ventures (Lazard Group), ABN AMRO, Viventures, AXA Placement Innovation and OFIVM. The Linux-Mandrake distribution, which became the leader in US retail sales last year (PC Data), received the awards for - Best Product of the Year and Best Linux-Distribution/Server at LinuxWorld Expo 99, as well as the PC Answers Platinum Award in April 2000, the Linux Magazine Editor's Choice Award in September 2000 and the Chip Magazine Best Technique and Winner of the Test in December 2000.

Born on the Internet in late 1998, MandrakeSoft established headquarters in Pasadena (U.S.), Montreal (Quebec), England, Germany and Paris (Europe). Please visit the Web site, www.mandrakesoft.com for more information.Autorem stránky je Radek Vybíral.
[LINUX] [CZLUG] [WebMaster] [O serveru]