Linuxový víkend

Živý přenos akce po Internetu

Akce bude streamována přes Internet, URL streamu je http://media.feld.cvut.cz/stream/linux.smil. Přenos i záznam zajišťuje Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

Prehravani funguje predevsim pres RealPlayer.

Srdečně zveme všechny zájemce na přednáškovou akci Linuxový víkend, která se koná 24. května 2008 v posluchárně 209, ČVUT FEL, Technická 2, Praha 6.

Vstup je zdarma, přijít může každý. Akce je určena především vývojářům.

Program akce

Sobota 24. května

10:00 — 11:30 Roman Štrobl, Sun — Vývoj aplikací v NetBeans 6.1
Představení vývojového prostředí, které vzniklo v čechách a oslovilo celý svět. Dozvíte se o tvorbě webových a desktopových aplikací pomocí Ruby, PHP, Javy a JavaScriptu v NetBeans.
11:45 — 12:45 Petr Kopač, CZLUG — Eclipse a Java
Javu předstravíme pouze úplným začátečníkům, ale Eclipse možná zaujme i pokročilé, pokud jej již dávno nepoužívají.
12:45 — 14:00 Polední přestávka aneb obědová pauza
14:00 — 15:30 Honza Král, NetCentrum s. r. o. — Django
Po jistě dobrém obědě se dozvíme o nejvážnějším konkurentovi Ruby on Rails, o posledních novinkách ve vývoji a zcela novém frameworku pro formuláře.
15:45 — 17:30 Milan Šorm, MZLU Brno — Webové aplikace v masivním provozu
Na závěr si povíme, co nás čeká, když do aplikace přijde mnoho uživatelů současně. Vývoj systému pro zápis studentů, tvorba modulů do Apache, cachování a zvládání velkých zátěží vůbec.
17:45 — 19:00 Jan Holešovský, SUSE — Oprav si i Ty svůj oblíbený bug v OpenOffice.org!
Vývoj aplikací není jen o webu. Třešničkou na dortu bude přednáška o vývoji desktopové aplikace.
19:00 — 20:00 Valná hromada CZLUG
Neveřejná akce CZLUGu, která se bude konat dle počtu lidí v příhodném podniku.

Neděle 25. května

10:00 — 15:00 - Paintballový match
Sportem ku zdraví - v rámci boje za zdravější linuxovou populaci pořádáme v neděli Paintballový turnaj. Účast podléhá samostatné registraci, pište na reg _at_ linux.cz.

Pomoc s propagací

Pokud chcete akci propagovat ve svém okolí, můžete využít připravený leták. Pro umístění zprávy na web máme připravené oznámení pro copy+paste. Pokud se vám podaří zařadit zprávu do nějakého kulturního přehledu, mohla by znít třeba takto:

O víkendu 24. května se na ČVUT FEL koná Linuxový víkend, na kterém se můžete seznámit s vývojem webových aplikací. Bližší informace naleznete na www.linux.cz/vikend.


Můžete použít jeden z připravených bannerů:A nebo přímo zkopírujte do své stránky kód, který zajistí zobrazení jednoho z těchto bannerů.

Registrace na Linuxový víkend

Prosíme o rezervaci, abychom mohli správně odhadnout počet účastníků. Pro první registrované budou k dispozici malé dárky. Emailové adresy budeme používat výhradně pro informování o případných změnách v organizaci akce a pokud zaškrtnete zašktávací políčko, tak k informování o budoucích podobných akcích. Pokud e-mailovou adresu nechcete uvést, nechte pole prázdné - prosím neuvádějte cizí nebo nesmyslné adresy.

Registrace na Linuxový víkend

Prosím, informujte mne o dalších podobných akcích:
Pokud by se večer po přednáškách konala společenská akce:
Pokud se společenská akce bude konat, dostanete pozvánku emailem.
A na závěr všetečná otázka

Dotazy?

Neváhejte psát na vybor _at_ linux.cz.

O pořadatelích

Linuxový víkend pořádá CZLUG, České sdružení uživatelů Linuxu, ve spolupráci s ČVUT, Fakultou elektrotechnickou. Záznam přednášek a streaming zajišťuje AVC studentů ČVUT, pořadatelskou službu Rudná.net.