České sdružení uživatelů operačního systému Linux

si Vás dovoluje pozvat na seminář

LinuxStart 2003

FI MU Brno, 24.-25. května 2003

http://www.linux.cz/seminare/brno2003/

Pro koho je seminář určen?

Seminář je zaměřen zejména na méně pokročilé uživatele Linuxu, ale některé přednášky a zejména setkání s ostatními uživateli ocení jistě i lidé s hlubšími znalostmi problematiky Linuxu.

Průběh semináře

V sobotu dopoledne se uskuteční Installfest, kdy bude možno si na přinesené počítače instalovat Linux a případně se poradit s přítomnými odborníky ohledně konfigurace síťových služeb a dalších vlastností linuxového systému.

V sobotu odpoledne a v neděli pak budou probíhat přednášky. Každá přednáška bude trvat zhruba hodinu. Abstrakty přednášek lze vidět na adrese:

http://www.linux.cz/seminare/brno2003/prednasky.html

V sobotu v podvečer se uskuteční valné shromáždění členů CZLUGu, spojené s volbou nového výboru.

Installfest

Pro přinesené počítače budou k dispozici monitory, klávesnice, myši a ethernetové připojení. V omezené míře můžeme zapůjčit i ethernetové karty. Prosíme, aby se účastníci Installfestu předem zaregistrovali e-mailem na adresu ls2k3@linux.cz, abychom věděli, kolik přibližně pracovišť máme připravit. Napište také, jaké vybavení budete potřebovat (monitor, klávesnici, myš, nějaké další komponenty). Ethernetové karty zapůjčíme proti předložení občanského průkazu, podpisu, a za vratnou zálohu 500 Kč.

Časový harmonogram

Sobota 24. května 
9:00-12:15Installfest
13:30-14:30MadrakeLinux: Instalace na první pokus
14:40-15:40Zabezpečení linuxových serverů
15:50-16:50Jak se programuje internetový obchod
17:00-20:00Valné shromáždění CZLUGu
Neděle 25. května 
9:00-10:00Vývoj GUI a interaktivních aplikací
10:10-11:10Systémy pro údržbu zdrojových textů
11:20-12:20Internetová kavárna - Linux v praxi
12:30-13:30Linux jako firewall
13:30Zakončení semináře

Registrace, poplatky

Na seminář je vstup zdarma a není třeba se registrovat (s výjimkou Installfestu). Kapacita semináře je ovšem omezena velikostí posluchárny - cca 250 míst.

Přístup na Internet

Po dobu semináře mohou účastníci využívat přístup na Internet přes fakultní bezdrátovou síť IEEE 802.11b (WiFi) a omezený počet ethernetových přípojek.

Kde se seminář koná?

Seminář LinuxStart 2003 se koná v budově Fakulty informatiky Masarykovy Univerzity v Brně, Botanická 68a. Jak se do místa konání dostat? Máte několik možností: Obrázek budovy FI je možno získat na adrese http://www.fi.muni.cz/informatics/cvt/photo/botanicka.jpg.

Ubytování a strava

Organizátoři semináře nezajišťují účastníkům ubytování ani stravu. Obojí je nutno řešit individuálně.

Další informace

Aktualizované informace o konaném semináři budou průběžně zveřejňovány na adrese http://www.linux.cz/seminare/brno2003/. Po dobu semináře bude otevřeno knihkupectví Mareček s možností koupit linuxová trička, knihy a další materiály. Případné nejasnosti ohledně připravovaného semináře LinuxStart 2003 jsme připraveni zodpovědět na e-mailové adrese ls2k3@linux.cz.

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese http://www.linux.cz/czlug/.
ls2k3@linux.cz